Havaj 2011 travel blog

vrcholová fotka Haleakala

ostrov Maui z letadla

let mezi ostrovy

pláž v North Kona


Ráno jsme si ještě stihli zaplavat v Aneoho'omalu Bay, prohlídli si blízké petroglyfy (původní havajci ryli obrazce do lávy), dali si hamburger u Wendy's (jediná pobočka na ostrově). Rozloučili jsme se s pujčeným autem, jelikož nás čekal přelet na vedlejší ostrov Maui. Přelet byl skvělý zážitek sám o sobě, letadlo mělo jen 9 míst (takže všichni měli místo u okýnka), z letadla byl krásný výhled na ostrovy a při přeletu moře jsme zahlédli i veleryby.

Na Maui nám byl v autopujčovně přidělen opět Dodge Caliber, tentoktát bílý, se kterým jsme hned vyrazili do Národního parku hory Haleakala - největší spící sopka světa. Autem se dá dojet až nahoru do výšky 3055 m.n.m., od oceánu je to 37 mil (cca 50 km), což je také světové unikum. Cestou jsme přejeli více vegetačních pásem, projeli mraky a nahoře si užívali slunečného rozhledu (byly vidět i vysoké hory Mauna Kea a Mauna Loa na vedlejším Big Isladu).

Původním plánem bylo kempovat v tamním kempu Hosmer grove (2000m.n.m.), ale jelikož bylo v tomto pásmu deštivo, rozhodli jsme se raději uchýlit do hostelu Banana bungalow ve městě Wailuku, hlavním správním městě tohoto ostrova.

Entry Rating:     Why ratings?
Please Rate:  
Thank you for voting!
Share |