zicht op het watereservoir van waaruit dagelijks 90 miljoen liter gepompt wordt
de eerste meters van de pijplijn richting Kalgoorlie
Vandaag Kalgoorlie verlaten en toen ik de stad buitenreed om 09.30u wees de thermometer al 40°c aan. Na een 35km gestopt in Coolgardie. Hier begon de grote goldrush in 1892 en tegen begin 20ste eeuw woonden er 15000 mensen. Momenteel zijn er nog 1200 over en is Kalgoorlie nu de belangrijkste stad in de goldfields.
Een 200 km verder in de buurt van Southern Cross opnieuw in de “weathbelt” terechtgekomen of de graanschuur van Australië. De velden hier zijn wel niet zo indrukwekkend als deze tussen Esperance en Kalgoorlie. Gedurende de ganse tijd op de weg de waterleidingsbuis gevolgd tot in de Perth Hills bij zijn oorsprong in Mundarring.
De site gaan bezoeken alsook de dam. Er worden zo'n 90miljoen liter water per dag doorgepompt richting Kalgoorlie en het water heeft tussen de 5 en 11 dagen nodig om daar te geraken. Het totale netwerk is momenteel een 8000 km lang en er bevinden zich 300 miljoen liter water in het netwerk.
Toen ik hier in de YHA aankwam in het midden van de bossen hingen er een tiental kangoeroes rond in de buurt van de receptie. De verantwoordelijke zei dat ze altijd een kom met vers water buitenzet en ze 1 maal per dag wat te eten geeft.